Головна » 2017 » Квітень » 10 » Свято Жайворонка
Свято Жайворонка

Вихователі молодшої групи «Лілея» організували для малят «Свято Жайворонка», а мама Марійки Кисельової, Тетяна Анатоліївна, підготувала усе необхідне та провела разом з вихователями для діток майстер клас по оздобленню пряника-пташки різнокольровою глазурованою помадкою. Діти прикрасили своїх пташечок, а потім славно ними посмакували. Радісні та задоволені малюки вкотре долучилися до народних звичаї та обрядів української родини, дізналися, що на свято «Сорок Святих» прилітає сорок жайворонків, що жайворонок вилітає з вирію саме в березні місяці, і що сорока кладе на своє кубло сорок паличок, і печиво роблять на цей день для дітей, щоб було що їсти та чим гратися: печуть з тіста жайворонки, голуби, коржі, бублики, вареники, діти бігають з печивом і співають веснянок. Діти вірили, що після таких закликів птахи і весна не забаряться. А щоб пернатим друзям не було сутужно, залишали для них крихти своїх коржиків, а іноді і цілих “жайворонків”, повісивши їх на гілочки дерев. Іноді діти насаджували таких пташечок на довгі палиці, бігали по селу і закликали весну, потім тістечка з’їдали, а голівки фігурок віддавали корівкам. А ще в одній із пташечок запікали монетку - вірили, що дитина, якій попаде пташечка з монеткою буде щасливою, цю монетку потім зашивали дитині в сорочечку, щоб доля була до неї прихильною.

Пташок викликаю з теплого краю,
Летіть, соловейки, на нашу земельку,
Спішіть, ластівоньки, пасти корівоньки!
Вилинь, вилинь, гоголю! Винеси літо з собою!
Винеси літо, літечко, зеленеє житечко,
Хрещатий барвіночок, запашний васильочок!

Переглядів: 37 | Додав: гуртова | Рейтинг: 0.0/0