Головна » Статті » Мої статті

Адаптація дитини раннього віку до дитячого садка

Адаптація дитини раннього віку до дитячого саду

1. Перестаньте хвилюватися, якщо ваше рішення вже прийнято. На дитину не потрібно проектувати свою тривогу, при ньому не обговорюйте можливі ускладнення. Займіть позицію усвідомленої необхідності.

2. Слід звернути увагу на режим дня. За літо дитина має бути перебудований так, щоб він міг легко прокидатися за годину-півтори до виходу з дому. Якщо ваш малюк вже вдень не спить, привчите його хоча б просто полежати одного в ліжку. Навчіть його яким-небудь іграм. Дуже корисні пальчикові ігри. Постарайтеся привчити малюка ходити по-великому в туалет в один час. Навчіть малюка ходити в туалет по-маленькому не тоді, коли «дуже вже хочеться», а заздалегідь: перед прогулянкою, перед виходом в дитячий сад, перед сном.

3. Вашого малюка складно нагодувати? Доводиться стикатися іноді з відсутністю апетиту або вибірковістю в їжі? Постарайтеся максимально наблизити меню вашої дитини до дитсадівському меню. Спробуйте знизити калорійність їжі, це може через деякий час привести до поліпшення його апетиту. Якщо настійні прохання і строгий тон швидше все з’їсти викликають у дитини напад нудоти, то це серйозний привід задуматися про відвідування дитиною дитячого садка. Але в кожному разі про дітей, у яких проблемний апетит, треба розмовляти з вихователем і попросити його бути терплячим і м’яким у цьому питанні. Дуже частою проблеми з їжею бувають причиною, через яку малюки не хочуть ходити в дитячий сад.

4. Необхідно гартувати всіх дітей, а особливо тих, хто йде в дитячий сад. Найефективніший і простий спосіб — ходіння босоніж влітку по землі в будь-яку погоду, в приміщенні. Це зміцнює нервову й імунну систему. Дуже корисні водні процедури (ванна, душ, море, озеро), постарайтеся при цьому не обмежувати перебування малюка у воді і не особливо контролюйте температуру води. Привчайте дитину поступово до холодного питва (молоко, кефір, сік з холодильника). З погляду контрасту температур, морозиво — це і смачно, і корисно.

5. Дуже часто зустрічаються діти, які при розставанні з мамою плачуть. Їх довго доводиться умовляти. Якщо після маминого догляду малюк почуває себе добре, не питає про маму, чи не сумує і легко переносять режим дня, то потрібно, швидше за все, змінити сформовану «традицію» розставання. А є діти, які в мамину відсутність сильно нервують. У них погіршується апетит і сон.Така поведінка дітей, як правило, є наслідком поведінки батьків. Підвищена тривожність мами, небажання батьків побачити в поведінці дитини елементи маніпулювання людьми — всі ці причини можуть провокувати таку поведінку дитини. У такій ситуації, насамперед, сама мама повинна змінити свій внутрішній стан.

На практиці привчати малюка до розставання з мамою, найкраще, створюючи такі ситуації, щоб сам малюк просив відлучитися маму. Наприклад, йому потрібно для мами зробити сюрприз, чи мамі потрібно в магазин, а він загрався з друзями. Коли йдете надовго, просіть дитину, а не дорослих стежити в будинку за порядком.

Давайте доручення дитині, що до вашого приходу він встиг зробити, нехай він сам простежить за тим, коли пора лягати спати. При зустрічі розпитайте докладно малюка про прожитий день і не забудьте похвалити його за успіхи, розкажіть йому, як багато ви встигли за цей час зробити, тому що він вам допоміг.

6. Постежите, як малюк грає з іншими дітьми. У цьому віці тільки починають формуватися взаємини з однолітками. Віддаючи малюка в дитячий сад, тим самим, ми прискорюємо даний процес, тому неправильно було б пускати його на самоплив. Дитина підходить до групи граючих дітей? Якщо йому це зробити важко, допоможіть: навчіть правильно вітатися з дітьми, пропонувати свої іграшки дітям, попросити дозволу з ними грати і реагувати правильно на відмову, знаходячи при цьому компромісний варіант.

Дуже добре, якщо влітку у вас на дачі утворюється дитяча компанія. Домовтеся з матусями та стежте по черзі за дітьми. Але з умовою, що діти протягом обумовленого часу не можуть залишати групу і повинні всі виникаючі питання вирішувати тільки між собою і мамою, що чергувала біля них.

А тепер два слова про іграшки. Привчіть малюка виносити у двір тільки ті іграшки, якими він може поділитися з друзями. Те ж саме і з іграшками, які приносять в дитячий сад. Інакше ваша дитина зарекомендується жаднюгою або буде знаходитися весь час в тривозі за улюблену іграшку, з якою раптом щось трапиться.

Категорія: Мої статті | Додав: гуртова (13.08.2018)
Переглядів: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: